tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Ako vytvoriť z mobilu bezdrôtovú webkameru

Užitočné návody nielen pre nováčikov
Obrázok užívateľa
Nicco1O
Začiatočník
Začiatočník

Poďakoval: 12 krát
Poďakovali mi: 149 krát

Ako vytvoriť z mobilu bezdrôtovú webkameru

Poslaťod Nicco1O » Pon Apr 02, 2012 3:51 pm

Ak vlastníte nejaký smarthone mobil, tak dnes už existuje množstvo aplikácií, ktoré vám ho premenia na webkameru a to aj ako bezdrôtovú, pripojenú cez WiFi, prípadne BT, alebo 3G. Ja som to skúšal na telefóne s Androidom, pomocou aplikácie DroidCam.

Ako na to:
Najprv si v PC nainštalujte aplikáciu DroidCam. Inštalácia je jednoduchá, takže s tým by ste nemali mať problém.
Teraz si nainštalujte aplikáciu v mobile, ktorú nájdete na Android markete. Existuje aj Pro verzia, tá podporuje navyše vyššie rozlíšenie a pár ďalších funkcií, ale vyskúšať to môžete aj s free aplikáciou.
Po spustení aplikácie v mobile sa vám ukáže IP adresa s portom, ktorú stačí zadať v programe v počítači a kliknúť na štart. Na mobile by sa vám mala spustiť kamera (mobil musí byť pripojený s počítačom v jednej sieti).

Obrázok

Obrázok

Teraz si môžete spustiť aplikáciu napríklad Skype, Yahoo, MSN a podobne a v nastaveniach nastaviť ako webkameru DroidCam. Obraz môžete sledovať, alebo nahrávať aj napríklad vo VLC. Stačí spustiť VLC a dať otvoriť snímacie zariadenie a vybrať DroidCam.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

DroidCam pre PC
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

DroidCam pre Android
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

tema zamknnuta upravil ivankvst

Späť na Info - Návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť