export,uprava,tlac obrazku v AI

Staré, nevhodné a zabudnuté príspevky za obdobie rokov 2007-2016.
flipaaaaa1
Nový člen
Nový člen

Poďakoval: 0 krát
Poďakovali mi: 0 krát

export,uprava,tlac obrazku v AI

Poslaťod flipaaaaa1 » Pia Jan 29, 2010 12:23 am

zdravim, potreboval by som poradit v jednom probleme, s ktorym si neviem rady, uz som nastudoval manual- oficialny kurz v AI. Potrebujem si urobit sablony na airbrush zo starej cierno bielej fotky. Fotku som vektorizoval v magicvector, otvoril v AI a potrebujem ho zvacsit na urcite rozmery aby mi vosiel na platno, napr : 30x24 cm, 120x80 cm
-tu je prvy problem, neviem kde to mozem urobit, chcel som aby mi to vytlacilo po kuskoch, napr. na 6 kusov A4...
Potom som to nechal tak a chcel som ho exportovat do jpg, ze si rozlozim v proposter, alebo posterazor, ale ani v jednom programe mi to neslo otvorit. Tak neviem co treba nastavit aby mi ho dobre ulozilo v jpg, lebo z ostatnymi subormi co mam v pc v jpg nemam problem.

Tak ak by mi niekto vedel poradit, ako ho mozem uz v AI zvacsit na rozmery v cm a vytlacit po kuskoch , alebo zvacsit a taky ulozit v jpg. aby som ho mohol pouzivat aj v inych programoch, lebo moje jpg. neide vobec nikde otvorit.

Este by ma zaujimalo, ci je normalne, ze tam kde maju byt geometricke objekty, ako kruh, hviezda a pod. tam nie su, mam tam iba stvorec(obdlznik)?

Budem vdacny kazdej rade.

Späť na Archív príspevkov (2007-2016)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia