tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Firefox - problem s kompatabilitou rozšíreni

Užitočné návody nielen pre nováčikov
Obrázok užívateľa
techno2000
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1168
Registrovaný: Ned Aug 17, 2008 6:18 pm
Poďakoval: 216 krát
Poďakovali mi: 1531 krát

Firefox - problem s kompatabilitou rozšíreni

Poslaťod techno2000 » Ned Mar 25, 2012 8:03 am

Firefox – ako nainštalovať rozšírenia „nekompatibilné“ s novšou verziou

Firefox už podobne ako Chrome veľmi rýchlo mení čísla verzií a to môže spôsobiť niekedy problém s kompatibilitou niektorých doplnkov. Tie majú prednastavené do akej verzie sú kompatibilné s Firefoxom a keďže teraz sa nové verzie menia často, stáva sa, že vám niektoré rozšírenie napíše problém s kompatibilitou. Pritom zmeny medzi jednotlivými verziami Firefoxu nie sú také veľké, aby rozšírenie nemohlo fungovať ďalej. Kontrolu kompatibility si však môžete jednoducho vypnúť a využívať rozšírenia aj naďalej.

Ako na to:


Ak chcete dať nainštalovať nekompatibilné rozšírenie, Firefox vám vyhodí chybu. Hoci vám na stránke píše nekompatibilitu, rozšírenie môžete dať nainštalovať, ale potom vám vypíše chybu že nieje kompatibilné s vašou verziou.

Preto si jednoducho vypnite kompatibilitu nainštalovaním doplnku:
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Nemusíte už nič nastavovať, stačí nainštalovať doplnok. Po nainštalovaní môžete inštalovať aj doplnky ktoré vám vypisovali chybu. Kompatibilitu si môžete znova spustiť v správcovi doplnkov.

Samozrejme aj tá kontrola kompatibility má nejaký význam, keďže staré rozšírenia vám môžu spôsobiť nižšiu stabilitu programu a podobne. Ale tak nieje veľa rozšírení u ktorých by ste museli používať starú verziu, väčšinou sa dá nájsť nejaká alternatíva, ale občas sa hodí aj také niečo
Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.


Obrázok

Späť na Info - Návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia