Jaroslav Kmenta - Kmotr Mrázek II - Krakatice (2020)

Rozprávky, rozhlasové hry, vtipy, výučba cudzích jazykov...
Obrázok užívateľa
Hellboj66
Prispievateľ
Prispievateľ
 
Príspevky: 172
Registrovaný: Pon Mar 24, 2008 12:43 pm
Poďakoval: 0 krát
Poďakovali mi: 248 krát

Jaroslav Kmenta - Kmotr Mrázek II - Krakatice (2020)

Poslaťod Hellboj66 » Str Jún 17, 2020 6:49 pm

Jaroslav Kmenta - Kmotr Mrázek II - Krakatice (2020)

Obrázok

Napsal: Jaroslav Kmenta
Kniha: Kmotr Mrázek II - Krakatice
Délka:7 hodin 24 minut
Interpret:Libor Terš, Václav Neužil, Michal Jagelka, Kajetán Písařovic, Jiří Šafránek, Martin Zahálka, Klára Sochorová
Kategorie:Literatura faktu a publicistika
Vydavatel:Audiotéka, Jaroslav Kmenta
Série:Kmotr Mrázek
Typ:Audiokniha


Media Info:
Audio #0 : MPEG Audio at 128 kb/s
Infos : 2 kanály, 44,1 kHz


Info
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Audiokniha Kmotr Mrázek II - Krakatice obsahuje pokračování příběhu kontroverzního podnikatele a šéfa českého podsvětí Františka Mrázka. Autor Jaroslav Kmenta. Čtou Libor Terš, Michal Jagelka, Martin Zahálka a další. Režie Helena Rytířová.

Kmotr Mrázek #2

Kniha vyšla v listopadu 2008, ale skandál vyvolala ještě předtím. V Mladé frontě DNES se totiž začaly objevovat ukázky z této knihy a to hnulo žlučí politikům. Kniha se opírá hlavně o autentické odposlechy policie, která mapovala aktivity Františka Mrázka. A z telefonů jasně vyplývalo, kam až sahal vliv tohoto bývalého veksláka.

Mrázek se stýkal s Miroslavem Šloufem, šéfporadcem premiéra Miloše Zemana. Chodil za ním tajně na Úřad vlády. V telefonech naváděl své spolupracovníky, jak mají jednat s pozdějšími ministry za ODS Ivanem Langerem a Vlastimilem Tlustým nebo také s prezidentem Václavem Klausem.

Kniha popisuje do naprostých detailů jeden velký obchodní případ – privatizaci IPS (Inženýrských a průmyslových staveb). Což byl miliardový stavební podnik, který dostával obří zakázky od státu. Mrázek se v tom velmi angažoval, a i když nakonec prohrál s velkým soupeřem, dostal se hodně daleko. Policie zmapovala díky tomu vše, co se dělo ve velké politice, byznysu a uvnitř mafie v letech 1999 až 2002.

Skandál, který tato kniha vyvolala, vyústil v to, že politici přijali náhubkový zákon, který zakazuje pod sankcí pětiletého vězení zveřejňovat odposlechy.

JAROSLAV KMENTA
Jaroslav Kmenta, narozený v Nymburce v roce 1969, je český investigativní novinář a spisovatel. V roce 1991 se stal redaktorem ČTK a od roku 1993 pracoval sedm let v deníku Mladá Fronta DNES. Mezi lety 2000 až 2003 pracoval pro Zemské noviny, deník Super, deník Impuls a časopis Instinkt. V roce 2003 se vrátil do Mladé fronty Dnes, kde působil do listopadu 2013.V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Podle titulů Padrino Krejčíř – Afričan a Padrino Krejčíř - Gangster vznikl dvoudílný film Gangster Ka.

LIBOR TERŠ
Libora Terše můžete znát spíše než podle fotky, podle jeho typicky zabarvenému hlasu. Dabingu se věnuje celý život a za svou kariéru nadaboval desítky postav seriálů i filmů. Mezi ty nejznámější patří například Dr. James Wilson ze seriálu Dr. House, detektiv Frank Tripp ze seriálu Kriminálka Miami. Můžete jej slyšet i v mnoha hollywoodských filmech, ke kterým patří Batman: Návrat Temného rytíře, Jak vycvičit draka, Armagedon nebo Madagaskar.

Stahuj:

Ulož.to
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


FastShare
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Webshare
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Bez hesla / No password

Späť na Music - Hovorené slovo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia