tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Mobil ako touchpad na ovládanie PC alebo notebooku

Užitočné návody nielen pre nováčikov
Obrázok užívateľa
Nicco1O
Začiatočník
Začiatočník

Poďakoval: 12 krát
Poďakovali mi: 149 krát

Mobil ako touchpad na ovládanie PC alebo notebooku

Poslaťod Nicco1O » Štv Máj 31, 2012 3:53 pm

Nedávno som narazil na celkom zaujímavú aplikáciu Gpad, ktorá vám umožní využívať mobilný telefón ako touchpad. Aplikácia je pre telefóny s Androidom. Telefón môžete mať pripojený cez USB, bluetooth, alebo WiFi. Osobne som skúšal len WiFi a bol som prekvapený ako dobre a rýchlo to funguje. V telefóne môžete ovládať aj klávesnicu. V aplikácii nájdete aj zopár upravených „klávesníc“, pre ľahšie ovládanie niektorých programov, napr. Adobe illustrator, Media Player, Power point, môžete tak jednoducho ovládať svoje prezentácie pomocou mobilu a podobne. Klávesnice si tiež viete upraviť a rozmiestniť klávesy podľa potreby. Existuje free, aj platená verzia. Skúšal som len free verziu, ktorá je plne funkčná. Pro verzia vám ponúka navyše možnosť pridať na plochu widget s obľúbenou klávesnicou, neobmedzené ovládanie cez bluetooth vo Win 7 (wifi je aj tak podľa mňa aj tak lepšie) a nezobrazovanie reklám (žiadnu som tam zatiaľ nevidel).

Ako na to:
V počítači ktorý chcete ovládať si nainštalujte program gPad server. Nepotrebujete nič nastavovať, po nainštalovaní iba spustíte program a zobrazí sa vám tray ikonka. Obrázok
Ak chcete ovládať počítač mobilom cez WiFi, stačí ak máte mobil pripojený v tej istej sieti v ktorej počítač. Už len si nainštalujte aplikáciu gPad v mobile a v nastaveniach aplikácie kliknite na scan, prípadne ručne zadajte IP počítača. V nastaveniach si viete nastaviť aj rýchlosť touchpadu, typ pripojenia, heslo a podobne.

Obrázok Obrázok

Po kliknutí na tOuchpad sa vám zobrazí klasický touchpad. Ak stlačítko na telefóne tlačítko menu, zobrazí sa vám klávesnica.
Obrázok
Obrázok

Kliknutím na gPads si môžete vybrať niektorú z klávesníc na ovládanie vybraných programov, alebo kliknutím na eDitor si upravovať tieto klávesnice.

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok

gPad aplíkácia pre mobil
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

gPad server pre Windows, alebo MAC
Odkaz na stiahnutie:

Pre iPhone nájdete niečo podobné napr. na
Odkaz na stiahnutie:
Obrázok

Ďakujem alebo zvýšenie reputácie poteší.

Obrázok

Späť na Info - Návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia