Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy / Before the Devil (2007)

Dabované zahraničné filmy, slovenská a česká produkcia
Obrázok užívateľa
miroslat
Excellent User
Excellent User
 
Príspevky: 968
Registrovaný: Štv Apr 16, 2009 8:01 pm
Poďakoval: 11 krát
Poďakovali mi: 213 krát

Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy / Before the Devil (2007)

Poslaťod miroslat » Str Jún 13, 2018 7:57 am

Obrázok
Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy / Before the Devil Knows You're Dead / 2007.DVDRip.6K.CZ
Drama / Thriller / Krimi
USA / Velká Británie, 2007, 117 min
Hrají: Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei, Rosemary Harris, Aleksa Palladino, Michael Shannon, Amy Ryan, Brían F. O'Byrne, Arija Bareikis, Adrian Martinez, Blaine Horton, Natalie Gold, Lee Wilkof, Chris Chalk, Megan Byrne, Damon Gupton, Jordan Gelber, Meredith Patterson, Marcia Jean Kurtz, Leonardo Cimino, Myra Lucretia Taylor, Alice Spivak, James Lally, Mateo Gómez
PAGE *****
Ethan Hawke už dávno nemusí, alespoň mě ne, dokazovat jak dobrým je hercem, ovšem "losera" jakého zahrál v tomto filmu jsem už dlouho v žádném filmu neviděl. Naprosto fenomenální výkon! Co říci k filmu? Hodil mě lehce do depky, ale podle toho, už na sobě za ta léta, co se zajímám o film poznám, že mi (cosi?) dal. Tedy ne že bych chtěl udělat klenotnictví svých rodičů, po tomto filmu už vůbec ne, ale námět pro film je to zatraceně dobrý a myslím, že režisér za vydatné pomoci herecké extratřídy, z tohoto námětu dostal maximum. Dávám 5 hvězdiček.

Bratři Andy (Philip Seymour Hoffman) a Hank (Ethan Hawke) mají problém – tíživý nedostatek financí. Jeden si užíval, ale za cenu daňových úniků, na které mu právě přišel auditor. Druhý nemá práci a tím pádem ani peníze na výživné pro své dítě a svojí bývalou ženu. Aby se z toho dostali ven, napadl Andyho tak trochu zvrácený nápad, jehož realizací je pověřen Hank. Rozhodnou se vyloupit klenotnictví svých rodičů. Věci se ovšem vymknou kontrole a místo lupu se oba dostanou do ještě šílenějších situací, než si kdy dokázali představit. Při loupeži totiž byla zavražděna jejich matka a otec se sám pouští do pátrání po vrazích.
Sex, násilí, rodina. S tímto podtitulem film vyrazil do amerických kin a po světových festivalech. Atmosféra filmu je velmi temná. Andy a Hank se sice chovají jako malé vystrašené děti, ale jejich počínání má příliš radikální důsledky. Kolotoč zabíjení, který rozběhnou díky své neschopnosti normálně fungovat, je pak žene až na samou hranu společensky únosného chování a trest na sebe nenechá dlouho čekat. Jasný, účinný a chytře vymyšlený plán jak rychle přijít k penězům se tak pro oba stává noční můrou.


Obrázok
Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Before the Devil Knows You're Dead.Než ďábel zjistí, že seš mrtvej.2007.cz
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Ježko je tvrdohlavý vták! Lieta, až keď ho nakopnem...

Späť na Movie - SK/CZ Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: fondman a 13 hostia