tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Pán Pip / Mr. Pip (2012)

Dabované zahraničné filmy, slovenská a česká produkcia
Obrázok užívateľa
miroslat
Excellent User
Excellent User

Poďakoval: 11 krát
Poďakovali mi: 233 krát

Pán Pip / Mr. Pip (2012)

Poslaťod miroslat » Uto Sep 24, 2019 11:32 am

Obrázok
Pán Pip / Mr. Pip / 2012.DVDRip.2K.CZ
Válečný / Drama
Papua-Nová Guinea / Austrálie / Nový Zéland, 2012, 116 min
Hrají:Hugh Laurie, Kerry Fox, Eka Darville, Florence Korokoro, Xzannjah Matsi, Healesville Joel, David Kaumara
vesper001 *****
Předlohu Lloyda Jonese jsem nečetla a jen matně tuším, kde Papua-Nová Guinea vlastně leží, ale Mr. Pip je film, který mě hluboce zasáhl, způsobil mi žaludeční nevolnost i vnitřní krvácení. Válka je strašné zlo, ať se odehrává kdekoli na světě a nechce se ani věřit tomu, co všechno jsou si lidé schopni navzájem udělat. Ovšem, jak v příběhu zazní, „člověk si uvědomí, že je černý až v přítomnosti bílého“ a osobní statečnost a oběť za druhé nejvíc vyniknou, když je nejhůř. Mr. Pip je strhující a velmi citlivě natočený příběh o tom, jak i ta nejmenší rozhodnutí trvale mění náš život a že člověk nalezne sama sebe až tehdy, když začne žít pro druhé. Zároveň je ze scénáře i hereckých výkonů cítit velká úcta k těm, kdo během válečných zvěrstev dokázali zůstat lidmi. Hugh Laurie je samozřejmě excelentní, vynikající je ale i debutující a exoticky krásná Xzannjah jako křehká Matilda. Když už je teď tak v módě dávat Oscary hercům tmavé pleti, nechápu, proč se pro ni nenašla alespoň nominace. Vetší přirozený talent jsem neviděla.

V provincii Bougainville na ostrově Papua Nová Guinea zuří občanská válka. Jediným bělochem na ostrově je tajemný učitel Watts (Hugh Laurie), který znovu otevře školu a představí žákům Dickensovy Nadějné vyhlídky. Mladičká Matilda se ztotožní s viktoriánskou dobou popisovanou v románu a uniká tak ve své fantazii z krutého světa, ve kterém je nucená žít. Armáda tzv. Rudých kůží připravená zničit případné povstalce se blíží. Matildě se líbí Pip, proto napíše jeho jméno do písku, což odstartuje vlnu dramatických událostí. Rudé kůže se domnívají, že Pip je vůdce rebelů a chtějí ho dostat za každou cenu. Skvělý příběh o síle představivosti, kdy fikce může mít až katastrofální následky.

Obrázok
Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Mr. Pip.Pan Pip.2012.cz
Odkaz na stiahnutie:

Obrázok
Odkaz na stiahnutie:

Obrázok
Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Ježko je tvrdohlavý vták! Lieta, až keď ho nakopnem...

Späť na Movie - SK/CZ Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: atyp, deo.dorant, fergie140, henry0007, Kyselinka, mariandx a 21 hostia