tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Premietanie s projektorom

Hardware, software, programovanie, internet, nové technológie
Obrázok užívateľa
vladusQo
Prispievateľ
Prispievateľ

Poďakoval: 32 krát
Poďakovali mi: 7 krát

Premietanie s projektorom

Poslaťod vladusQo » Str Feb 17, 2016 11:54 am

Nazdar páni chcem sa spýtať premieta niekto doma filmy s projektorom ? :) kúpil som si projektor z aliexpressu som sním nad mieru spokojný za tie peniaze sa to fakt oplatilo :) a teraz chcem sa spýtať lebo premietam na bielu stenu a je to dosť dobrý obraz :) ale chcem vedieť či je veľký rozdiel premietať na plátno keďže tie plátna sú originál na to robené má niekto skúsenosti s premietaním na stenu a na plátno aké veľké + sú tam ? :)
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.

olap0
Nový člen
Nový člen

Poďakoval: 42 krát
Poďakovali mi: 3 krát

Re: Premietanie s projektorom

Poslaťod olap0 » Str Feb 17, 2016 8:15 pm

Nazdar. Podla mňa tam rozdiel nieje, čo sa týka kvality obrazu.. Výhoda premietania na stenu je tá, že nie si obmedzený veľkosťou ( u mňa stena 4,5 m x 3 m) a že je zadarmo. Nevýhoda je iba jedna a to taká, že stena sa nedá presunúť. Výhoda premietania na plátno je, že môžeš pozerať kde chceš. Naopak nevýhoda že plátno stojí peniaze, musíš ho skladovať a v prípade väčších rozmerov manipulácia. Ja osobne som si film viac vychutnal na stene. Pokiaľ teda na stene máš kvalitný obraz ja by som plátno nekupoval. Kúpil by som si ho jedine vtedy ak by som chcel sledovať filme inde napr. v lete vonku na terase.

Obrázok užívateľa
tekmaster
Global Moderator
Global Moderator

Poďakoval: 110 krát
Poďakovali mi: 615 krát

Poslaťod tekmaster » Štv Feb 18, 2016 12:31 pm

Premietanie na projekčné plátno môže zlepšiť obraz. Záleží od povrchu plátna ako odráža svetlo, takisto plátno so šedým sfarbením môže vylepšiť tmavé scény. Mal som pred časom projektor aj plátno a je to trochu (ale len trochu :D ) rozdiel premietať na stenu a na plátno. Samozrejme všetko sa odvíja od uhlopriečky obrazu, svietivosti projektoru a hlavne ceny. Plátno sa využíva väčšinou ako portable zariadenie ak nemá človek napr. doma v obývačke bielu stenu alebo ak chce premietať vonku na záhrade atď...takže nie je to nutnosť ak je kam premietať a obraz vyhovuje. Keď si spokojný s tým ako to máš tak nie je čo riešiť. :wink:

Obrázok užívateľa
vladusQo
Prispievateľ
Prispievateľ

Poďakoval: 32 krát
Poďakovali mi: 7 krát

Poslaťod vladusQo » Ned Feb 21, 2016 8:49 pm

ďakujem chlapi za odpoveď som rád že ste mi pritvrdili v mojom zmýšľaní tiež si myslím že u mňa je plátno skoro zbytočné keďže máme biele steny sem tam by sa šiklo ale pokiaľ nie je rozdiel v obraze tak to nemá zmysel kupovať :) má to pekný obraz bol som prekvapený možno sú tam o niečo lepšie farby ale ja som skromný človek :)
Doteraz som bol sprostý, ale urobil som 360 stupňovú otočku.

Späť na General - PC - diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia