Slnečný svit / Sunshine (1999)

Dabované zahraničné filmy, slovenská a česká produkcia
Obrázok užívateľa
miroslat
Excellent User
Excellent User
 
Príspevky: 984
Registrovaný: Štv Apr 16, 2009 8:01 pm
Poďakoval: 11 krát
Poďakovali mi: 215 krát

Slnečný svit / Sunshine (1999)

Poslaťod miroslat » Pia Aug 10, 2018 7:31 pm

Obrázok
Slnečný svit / Sunshine / 1999.DVDRip.2K.CZ
Drama / Historický
Rakousko / Kanada / Německo / Maďarsko, 1999, 181 min
Hrají: Ralph Fiennes, Rosemary Harris, Rachel Weisz, Jennifer Ehle, Deborah Kara Unger, Molly Parker, James Frain, John Neville, Miriam Margolyes, Rüdiger Vogler, Mark Strong, Bill Paterson, Hanns Zischler, Mari Töröcsik, Katalin Sólyom, Katja Studt, Péter Andorai, Péter Halász, William Hurt, Jácint Juhász, Joachim Bißmeier, András Stohl, Eszter Ónodi, Zoltán Gera, Lajos Kovács, Sándor Simó, László Gálffi, Károly Mécs, Frigyes Hollósi, Israel Horovitz, Ila Schütz, Buddy Elias, János Kulka, Josef Goebbels (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Wilhelm Keitel (a.z.), Rudolf Hess (a.z.), Wilhelm Frick (a.z.), Zsolt László, Vilmos Kun, David de Keyser, Tamás Keresztes
gabin(a) *****
Nemůžu jinak: István Szabó je bůh! A Ralph Fiennes taky! Tohle je TAK krásný film! Nádherně natočený, velkolepý a přitom komorní. Kvalitní scénář, výprava, kamera, herci, prostě všechno. Jak jsem tak uchvácená koukala, napadlo mě, že kdyby dal můj milovaný García Márquez svolení k natočení Sto roků samoty, tak by to pan Szabó zvládl dokonale! Proč ten Márquez? Protože 100 roků samoty taky mapuje historii jednoho rodu, a jednoho města (země, světadílu) a protože je tam postava babičky, silné svobodné ženy, která se prostě drží a zůstává rovná, ať se děje cokoli...A proč Szabó?Protože by uměl vytvořit dokonalou atmosféru hodnou knihy, barevnou, krásnou i mrazivou a uměl by vybrat ty správné herce, jako se mu to daří ve všech jeho filmech (nejradši mám Mefista).

Film nás postupně provází třemi generacemi maďarských Židů, vedle nichž se jakoby v "kostce" odkrývá složitá a rozporuplná historie Evropy dvacátého století. Hlavními hrdiny strhujícího příběhu jsou členové rodiny Sonnenscheinů-Sorsů, kteří nějakým způsobem poznamenají tři politické režimy: Rakousko-uherská monarchie a krátké demokracie, doba nacismu a období poválečného komunismu. Osudy soudce Ignatze Sonnenscheina, jeho syna - olympijského mistra v šermu Adama Sorse a posléze vnuka Ivana Sorse přitom ovlivňují jejich politická a náboženská příslušnost, ale také milostné vášně a vztahy... (oficiální text distributora)

Obrázok
Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Obrázok
Obrázok
A napfény íze.Sluneční svit.1999.cz
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Obrázok
Obrázok
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Ježko je tvrdohlavý vták! Lieta, až keď ho nakopnem...

Späť na Movie - SK/CZ Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia