tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Tune Up 1. časť

Užitočné návody nielen pre nováčikov
Obrázok užívateľa
philips2647
V.I.P.
V.I.P.

Poďakoval: 790 krát
Poďakovali mi: 218 krát

Tune Up 1. časť

Poslaťod philips2647 » Ned Júl 22, 2012 11:35 pm

Vítam vás pri prvom diele TuneUp Utilities. V dnešnej časti si ukážeme, čo nám doporučuje TuneUp a aj to spravíme.

Čo je to Tune Up?

Soubor několika optimalizačních nástrojů, jehož cílem je zvýšit a optimalizovat výkon počítače. Program pomáhá například vyčistit systém od zbytečných souborů, upravit optimálně některá důležitá nastavení systému, vyčistit nadbytečné záznamy v systémovém registru atd. Umožňuje rovněž optimalizovat nastavení připojení k Internetu a správu služeb a aplikací, které se spouštějí při startu systému.

Spustíme si TuneUp.
Naskočí nám analýza. Počkáme si na jej dokončenie.
Obrázok

Obrázok

Ako vidíte, analýza neukázala pozitívne výsledky. Našťastie program je schopný mi trošku dopomôcť.

Obrázok

Klikneme na Spustiť údržbu
Obrázok

A po chvíľke čakania tu máme výsledok...

Obrázok

Stav a doporučenie

Spustíme si samotný program

Obrázok
Ako vidíte, údržba systému je zelená, čiže robiť ju nie je nutné... Ideme na Zvýšenie výkonu

Klikneme na to a vyskočí nám toto

Obrázok

Pravdivo odpovieme na otázky.

Ako vidíte po vyplnení nám naskočilo, že našlo 11 doporučení.

Obrázok

Klikneme na Zobraziť detaily

Obrázok

Vo výbere Hardware a software poklikáme na doporučenia. Nečudujte sa, keď aj napriek tomu, že máte stolný PC vám vyhodí aj toto

Obrázok

Ideme optimalizovať Možnosti internetu. Tam klikneme na „Optimalizovať všetko“.

Vyhodí vám, že systém sa optimalizuje. Nedá sa to odscreenovať, takže sem nedám obrázok.

A ideme na posledné Vizuálne efekty

Tam klikneme taktiež na „Optimalizovať všetko“

To isté, chvíľu počkáte a máte to. Screeny sa taktiež nedajú urobiť.

Obrázok

Ako vidíme, ostáva ešte možnosť „Opraviť problémy“. Tak ideme tam. Klikneme na „Zobraziť detaily“

Ako vidíte pri každom probléme je aj odporúčané riešenie a možnosť hodiť do koša

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ako vidíte pri všetkých problémoch bolo zobrazené riešenie, aké sú dôsledky a čo to vôbec je.

Dávam skontrolovať Lokálny disk (C:) cez TuneUp Doktor disku

Dám si skontrolovať aj disk C, aj disk D

Obrázok

Obrázok

Ja dávam Normálnu, keďže nemám teraz veľa času, ale ak máte čas, tak pokojne použite dôkladnú analýzu.

Obrázok

Obrázok

Dáme reset. Nebudú screeny z testu.

Obrázok

Analýza disku trvala asi 5 minút. Nenašlo žiadnu chybu.  Takže po reštarte už máme celé Stav a doporučenie.

Obrázok

Pre ourphorum.com napísal Philips2647 a bez písomného súhlasu autora je prísne zakázané akékoľvek šírenie celku alebo časti diela!
"Pohrozím mu iba prstom - povedal, keď stláčal spúšť."

Obrázok užívateľa
Kessie
Power User
Power User

Poďakoval: 304 krát
Poďakovali mi: 222 krát

Poslaťod Kessie » Pon Júl 23, 2012 12:17 am

super návod len na koniec si mohol hodiť link na tému kde tuneup je aby som to nemusel hľadať no nič ja si to už nájdem :)
Obrázok
Obrázok

Obrázok užívateľa
philips2647
V.I.P.
V.I.P.

Poďakoval: 790 krát
Poďakovali mi: 218 krát

Poslaťod philips2647 » Pon Júl 23, 2012 10:46 am

Mohol. :D
"Pohrozím mu iba prstom - povedal, keď stláčal spúšť."

Späť na Info - Návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia