tubi.sk - výkonný sťahovač hudby a videa z viac ako 30-tich sociálnych sietí ako je Youtube, Facebook, Instagram, TikTok a iných

Veľká príručka pre nováčikov

Užitočné návody nielen pre nováčikov
Obrázok užívateľa
swatmania
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Jan 16, 2009 3:11 pm
Bydlisko: localhost
Poďakoval: 49 krát
Poďakovali mi: 117 krát

Veľká príručka pre nováčikov

Poslaťod swatmania » Uto Mar 10, 2009 3:41 pm

Návod ako správne používať užívateľské funkcie tohto fóra.
V prvom rade by som Vám odporučil prečítať si pravidlá.
Ak ste si prečítali pravidlá a budete ich dodržiavať, tak na tomto fóre nebudete mať problémy s vedením fóra.1.a, Ako vytvoriť novú tému.
1. Novú tému vytvoríme tak že klikneme na (obrázok 1.a) „Nová téma“.
2. Predtým ako vytvoríte novú tému uistite sa či daná téma už neexistuje pomocou „Hľadať“ ktoré nájdete v hornom panely.
Obrázok 1.a
Obrázok

1.b, Ako odpovedať v téme.
1. Odpovedať môžeme tak že pri na začiatku alebo na konci je tlačidlo (Obrázok 1.b) „Poslať odpoveď“.
Obrázok 1.b
Obrázok1.c, Funkcie príspevku.
Obrázok 2.
Obrázok
Funkcie príspevku sú vyznačené aj na obrázku 2. (Viď hore).

1. Táto kolónka slúži na vypísanie predmetu, čiže v našom prípade sa jedná o názov témy. Do tejto kolónky píšte stručný názov témy ktorú vytvárate. Nepoužívajte pred názvom“(/)§-.,“ a iné znaky ktoré by mohli ovplyvniť hľadanie užívateľa túto tému.

2. Slúži na zvýraznenie textu (Umelá tučná). Funkciu vykonáme tak že si označíme daný text ktorý chceme zvýrazniť a stlačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 2.).

3. Slúži na zvýraznenie textu (Umelá kurzíva). Funkciu vykonáme tak že si označíme daný text ktorý chceme zvýrazniť a stlačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 3.).

4. Slúži na zvýraznenie textu (Umelé podtrhnutie). Funkciu vykonáme tak že si označíme daný text ktorý chceme zvýrazniť a stlačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 4.).

5. Funkcia „Quote“ slúži na citovanie niekoho z užívateľov. Táto funkcia sa väčšinou využíva automatickou cestou (Pri čítaní príspevku v pravom hornom rohu tlačidlo „Quote“.).

6. Funkcia „Code“ slúži na premenu aktívneho linku na neaktívny (mŕtvy). Funkciu vykonáme tak že si označíme daný link a stlačíme tlačidlo (obrazok 2. Bod 6.). Túto funkciu si zvlášť zapamätajte pretože v pravidlách je „Zákaz používania živých (klikateľných) link-ov (url adries). Linky odkazujúce na iné servery vkladajte do značiek „code“. Výnimkou sú odkazy smerujúce na niektorú z tém ktorá sa nachádza na tomto fóre.“.

7. Funkcia „List“ slúži na usporiadaný zoznam. Funkciu vykonáme tak že si označíme daný text a stačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 7.). Ja osobne nevidím využitie tejto funkcie.

8. Funkcia „Img“ (ang. Image [obrázok]) slúži na vkladanie obrázku do príspevku. Túto funkciu vykonáme tak že danú url adresu obrázku označíme a stlačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 8.). Pozor obrázok musí byť uploadnutý na nejaký image hosting napr. „obrazok.eu“ atď. Po uploadnutí si zobrazíme obrázok a skopírujeme adresu obrázku ktorú potom použijeme v tejto funkcii.

9. Funkcia „Url“ je funkcia ktorá slúži na premenu textu alebo obrázku na aktívny link čiže užívateľ po kliknutí na tento text alebo obrázok bude presmerovaný na danú adresu. Túto funkciu vykonáme tak že si vyznačíme text alebo obrázok ktorý musí spĺňať funkciu 8, a stlačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 9.). Pri výslednom kóde spravíme úpravu a to nasledovne. [Náš kód „[url]“ upravíme na „[url=http://www.adresa.sk]“ kde má byť užívateľ presmerovaný.]. Upozorňujem aby nedošlo k porušeniu pravidla č. 2.

10. Funkcia „Farba písma“ slúži na to aby sme si mohli zvýrazniť daný text na farbu ktorá sa nám páči. Funkciu vykonáme tak že označíme daný text ktorý chceme zvýrazniť a stlačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 10.).

11. Funkcia „Veľkosť písma“ slúži na to aby sme mohli zväčšiť text. Funkciu vykonáme tak že označíme text ktorý chceme zväčšiť a stačíme tlačidlo (obrázok 2. Bod 11.).

12. Táto kolónka slúži ako pracovný priestor kde vlastne vkladáte dané kódy a iný text.


1.d, Hlasovanie v príspevku.
Obrázok 3.
Obrázok
Funkcie hlasovania sú vyznačené aj na obrázku 3. (Viď hore).

1. Hlasovacia otázka – Slúži na to aby sme mohli položiť otázku užívateľom. Do tejto kolónky (obrázok 3.) vložíte hlasovaciu otázku ku ktorej môžete dať množstvo odpovedí.

2. Možné odpovede – Slúži na to aby sme mohli dať k hlasovacej otázke odpoveď podľa nášho uváženia.

3. Pridať odpoveď – Slúži na to aby sme mohli pridať viac hlasovacích odpovedí. Po kliknutí na toto tlačidlo sa nám zobrazí ďalšia kolónka „Pridať odpoveď“.

4. Dĺžka trvania – Slúži na to aby sme mohli dať anketu iba na určitý počet dní. Ak nechcete dávať limit trvania ankety túto kolónku nevypisujte poprípade tam môžete napísať „0“ (nula).

5. Náhľad – Slúži na to aby sme si mohli pozrieť či všetky kódy ktoré sme použili pri vytváraní nového príspevku fungujú a či to je všetko podľa našich predstáv.

6. Odoslať – Slúži na to aby sme mohli úspešne uložiť do databázy náš príspevok a aby bol publikovaný na fóre pre iných užívateľov.


2.a, Užívateľský panel
Užívateľský panel je užívateľský panel a slúži k tomu aby si mohol užívateľ nájsť svojho priateľa, nájsť tému ktorú hľadá, prečítať súkromné správy, zmeniť nastavenia atď.
Obrázok 4.
Obrázok
Funkcie užívateľského panelu sú vyznačené aj na obrázku 3. (Viď hore).

1. FAQ – Slúži na to aby si užívateľ mohol prečítať najčastejšie kladené otázky a odpovede na ne. Doporučujem nováčikom
ktorý nevedia nič o PHPBB aby si to prečítali.

2. Pravidlá – Slúžia na to aby si užívateľ prečítal pravidlá fóra. Doporučujem každému užívateľovi ktorý tak ešte neučinil.

3. Hľadať – Slúži na hľadanie tém, príspevkov ktoré Vás zaujímajú.

4. Zoznam užívateľov – Je to zoznam kde sú uvedený všetci zaregistrovaný. Môžete tu nájsť človeka ktorý Vám povedal svoj nick.

5. Užívateľské skupiny – Je zo celkový zoznam skupín v ktorým ste aktívne zapojený. Ak sa Vám pri kliknutí na toto tlačidlo zobrazí oznámenie „Neexistuje žiadna skupina“ tak nieste v žiadnej skupine.

6. Nastavenia – Slúžia pre užívateľa aby si mohol doplniť prípadne zmeniť informácie o ňom ktoré pri registrácií nevyplnil alebo sa zmenili. Taktiež si tu môže pridať svoj „Avatar“.

7. Súkromné správy – Slúžia na posielanie a čítanie nových súkromných správ.

8. Odhlásenie – Táto funkcia je veľmi dôležitá pre ochranu Vášho užívateľského účtu. Ak sa pripojujete u kamaráta či v internetovej kaviarni nezabudnite sa odhlásiť.
Nerob druhemu to co nechces aby druhy robil tebe...

Späť na Info - Návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron